Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia znamená společenství s idylickými mezilidskými vztahy (jak vznikl název Filantia? slovo filantropie, které nejen charakterizuje naši činnost, ale v původním řeckém významu také vyjadřuje lásku k člověku. K filantropii se připojila bájná země Arkadia, prostá všech intrik)

Filantia slaví první výročí

Oslavili jsme první rok naší existence. Je to příležitost zrekapitulovat si, co se nám povedlo, jestli jsme neztratili směr, v čem jsme možná byli naivní a v čem jsme naopak udeřili hřebík na hlavičku. Především to je příležitost potvrdit si, že věříme tomu, co děláme a že jsme spolu rádi.

Uteklo to opravdu rychle. Jeden celý rok existuje Nadační fond Filantia. Nebylo dne, abychom nepracovali ve prospěch našeho cíle - pomoci: jednotlivcům, aby pracovali v prostředí zdravé vztahové kultury a mohli rozvíjet a naplňovat svůj potenciál a pomoci organizacím s nastavením zdravé vztahové kultury. 

Máme bezvadnou správní radu, skvělého koordinátora Marcela Martina a vynikající expertní spolupracovníky a odborníky. Bez jejich energie, zájmu o věc, dobré vůle a nadšení bychom dnes třeba neslavili. Je to o vztazích a my vztahy budujeme. S jednotlivci, s organizacemi, s médii a s veřejností. Navázali jsme mnoho přátelství, mnoho pracovních spoluprací a velmi si toho vážíme. 

Děkujeme paní radní Johnové, zastupitelce magistrátu HMP za udělení osobní záštity projektu Svépomocné vztahové skupiny. Byl to první projekt, na který jsme se zaměřili jako první a vybudovali ho s cílem pomáhat obětem šikany na pracovišti. Vážíme si důvěry, kterou nám projevují členové Svépomocné vztahové skupiny Filantia a jsme rádi, že jim pomáháme nalézt opět důvěru v sebe sama a že jim dovedeme poskytovat radu, podporu, pochopení a prostor pro sdílení. 

Děkujeme:

  • mediální agentuře Bison&Rose za služby, které nám poskytuje pro bono v oblasti PR a medializace
  • Mnoho světů v Jilemnici za uspořádání veřejného vystoupení 
  • ČT, rádiu ZET a rádiu Bonton, Deníku, Retail Infu, Economii za pomoc se sdílením našich sdělení
  • a mnoha dalším lidem i organizacím!

Máme cíl, hodně energie, vždyť jsme mlaďounký a máme se na co těšit. Na zahájení činnosti vzdělávací akademie LiveTheDay a na rozvoj vzdělávacích aktivit, na rozvoj Svépomocných vztahových skupin, na kampaň #casotevritoci, na realizaci největšího průzkumu ve spolupráci s Institutem H21, zaměřeného na vztahovou kulturu ve firmách, na knihu, kterou nám vydají dámy Míša a Adéla z vydavatelství Došel Karamel, z jejíhož prodeje budou financovány další projekty Filantie. A těšíme se především na to, že bude přibývat více pohody v životech nás všech. V práci trávíme mnoho času a neměly by nám vztahy v práci, šikana, vědomá či nevědomá, způsobovat jakékoliv formy psychických traumat. Trauma nám může poškodit i zdraví a za to žádná práce nestojí.

Vážíme si všech firem, které se o zdravou vztahovou kulturu zajímají a které aktivně věnují pozornost tomu, aby vztahy na pracovišti byly dobré. Jak říká náš kolega Mirek Škoda, když nejsou vztahy na pracovišti dobré, řeší se vztahy a nikoli práce. Špatné vztahy vyčerpávají, jednotlivce, ale i celé týmy a organizace.