Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

Příběh Klaudie a mobbingu na univerzitě

....To je můj příběh. V práci jsem vystavována přímým útokům na mou lidskou důstojnost, dobrou pověst, falešným obviněním a naprosto nekorektnímu jednání. To vše bez uvedení jakýchkoli pracovních pochybení…

Rádi bychom vás upozornili na další příběh, který nám svěřila Klaudie a odehrává se na univerzitě. Další příběhy naleznete zde, na webu v menu "Vše o tématu - MLUV příběhy obětí šikany". 

........

Na fakultu jsem poprvé nastoupila v září před mnoha lety jako zástup za mateřskou dovolenou. Kolegyně plánovala i druhé dítě, proto mi smlouvu prodloužili. Nezadařilo se, tak se chtěla vrátit na své místo.

 Kolegyně mi začaly hlídat docházku. Obvinily mě, že v pracovní době chodím pracovat ještě jinam, přitom jsem tam chodila jenom o víkendech. Prý nesmím pracovat nikde jinde atd. Vyvrcholilo to tím, že jsem sama zašla na kliniku psychiatrie, kde jsem byla zaléčená. Našla jsem si jinou práci a chtěla jsem odejít dohodou. Vedoucí katedry mě předběhl a dal mi výpověď z nadbytečnosti. Dostala jsem tříměsíční odstupné za cenu toho, že mě dva měsíce intenzívně šikanoval celý kolektiv. Celý příběh si přečtěte zde. 

Sdílení přináší úlevu jednotlivci a pomáhá pochopit okolí, co se děje. A ono se to děje. Cílem je otevírat oči, informovat, vzdělávat, pomáhat organizacím, aby si uvědomovaly závažnost problému šikany na pracovišti, protože nevěříme, že je to každému lhostejné.