Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

Pokud jste připraveni naslouchat, nabízíme vám podcasty Filantia, které můžete poslouchat na spotify nebo sledovat s obrazem na youtube TV Filantia

Podcasty jsou skvělý způsob, jak se naučit nové věci 

Filantia podcasty jsou pro každého, kdo se chce učit prostřednictvím zvukových přednášek, diskusí a rozhovorů. Naše podcasty jsou snadným poslechem důležitých témat. ........právě natáčíme. Sledujte nás na Youtube a Spotify, najdete nás pod heslem Filantia. 

p.s. nejsme profesionální "podkasteři", ale jde o obsah především, který vám chceme zprostředkovat :-)

 

Když šikana na pracovišti ohrožuje životy malých (i velkých) pacientů!

Martina pracuje ve zdravotnictví přes dvacet let. Její příběh je zdrcující nejen pro ni samotnou, ale i pro posluchače. 

Může šikana na pracovišti mezi zdravotníky ohrozit život pacienta? Existuje nějaký orgán, který by takovéto situace řešil? Mají se zdravotníci na koho obrátit, když prožívají na pracovišti psychické násilí ze strany kolegů či nadřízených? To a mnohem více probereme s Martinou, která si prošla brutální šikanou v oboru, který by měl pomáhat, ne týrat!

 

#dějeseto #mluvotom #mluv #sdílenípomáhá


Read more
Kdy, když ne teď, podcast Julie Růžičkové s hostem Michaelou Popkovou

Víte, jaký jen rozdíl mezi vydavatelstvím a nakladatelstvím? A myslíte si, že je vydávání knížek romantická práce? Zveme vás k poslechu podcastu, kterého hostem byla Michela Popková, spolumajitelka nakladatelství Došel Karamel, které je vlajkovou lodí v oblasti gastro literatury......avšak nyní již i beletristických knih o vztazích.

Rozhovor můžete shlédnout na TV Filantia zde


Read more
O šikanátorech na pracovišti

Toto je první díl podcastu Nadačního fondu Filantia s názvem MLUV. O tom, jak poznáte bossera nebo nekompetentního kolegu, který je sice šéfův "broučínek", ale ve skutečnosti je to jeho nohsled a donašeč. Jak vypadají porady vedené šikanátory a proč se svou vynikající prací nemůžete u těchto lidí obstát? Je váš šéf psychopat? Pozvánka na podporu kampaně MLUV’N’MOVE. Nahlas a nekompromisně s Julií Růžičkovou, zakladatelkou Nadačního fondu Filantia, a sestrami Danosovými, moderátorkami podcastu MLUV a členkami týmu Filantia.


Read more
Kdy si řadový manažer začne připadat jako stylizovaný bůh
Jednu třetinu života strávíme prací, je to významná součást našeho života. Co se děje a jaké jsou příčiny toho, že se z práce stane utrpení a kolegové nebo nadřízený se stane vaší noční můrou?

První díl série vzdělávacích videí věnujících se vztahům a problémům na pracovišti vás provede základními typy vztahových problémů. Rozhovor s psychologem a dokumentaristou Pavlem Beňou rozebírá klíčové pojmy a role ve vztahových strukturách na pracovišti. Role manažera jakéhokoliv podniku má svá specifika, ale hlavním atributem je především důraz na vedoucí schopnosti. Kdy si řadový manažer začne připadat jako stylizovaný bůh a jak to ovlivňuje jeho podřízené? Proč takový člověk ztrácí kontakt s realitou a obklopuje se jen svými fanoušky? V půlhodinovém rozhovoru se dozvíte více o jednotlivých typech psychosociálních problémů, se kterými se na pracovištích setkáváme.

Antimobbing- nenásilí ve vztazích. Tato audio série je počinem nadačního fondu Filantia, který toto téma považuje za dlouho přehlížené. Začínáme prostou osvětou, tj. popsáním možných škodlivých jevů na pracovišti a ilustrováním konkrétních životních příběhů. Věříme, že vyvolají diskusi, která nám umožní posunout se dál ke kořenům takového jednání. Sérii rozhovorů moderuje Jiří Devát, předseda správní rady. Jiří Devát během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice v Microsoftu, Cisco Systems a Czech Airlines. Díky tomu se stal uznávaným lídrem pro rozvoj obchodních strategií nadnárodních společností.

PhDr. Pavel Beňo vystudoval jednooborovou psychologii na FF UK a režii dokumentární tvorby na pražské FAMU. Je zakladatelem občanského sdružení Práce a vztahy, kde již v roce 1999 vznikla první česká poradna pro zaměstnance, kteří se stali terčem mobbingu a bossingu. Vyučuje předmět Mobbing a bossing na vysoké škole. V roce 2015 byl spoluzakladatelem Antimobbingového klubu (AMC) Praha.


Read more
Lidská důstojnost

Dalším tématem, na které se v našem druhém dílu podcastového seriálu zaměříme, je lidská důstojnost. Je to vlastnost, která má význam ve vzájemném zacházení osob jakožto sobě rovných. Proč je tento termín tak zásadní ve zhodnocování situace, kdy se zaměstnanec setkává s nějakou formou šikany na pracovišti? Křik, pomluvy, znevažování pracovního výkonu a jiné obdobné chování na pracovišti, znevažuje zaměstnancovu čest a důstojnost. Kdy je na čase, abychom takovouto situaci začali aktivně řešit?

Antimobbing- nenásilí ve vztazích. Tato audio série je počinem nadačního fondu Filantia, který toto téma považuje za dlouho přehlížené. Začínáme prostou osvětou, tj. popsáním možných škodlivých jevů na pracovišti a ilustrováním konkrétních životních příběhů. Věříme, že vyvolají diskusi, která nám umožní posunout se dál ke kořenům takového jednání. Sérii rozhovorů moderuje Jiří Devát, předseda správní rady. Jiří Devát během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice v Microsoftu, Cisco Systems a Czech Airlines. Díky tomu se stal uznávaným lídrem pro rozvoj obchodních strategií nadnárodních společností.

PhDr. Pavel Beňo vystudoval jednooborovou psychologii na FF UK a režii dokumentární tvorby na pražské FAMU. Je zakladatelem občanského sdružení Práce a vztahy, kde již v roce 1999 vznikla první česká poradna pro zaměstnance, kteří se stali terčem mobbingu a bossingu. Vyučuje předmět Mobbing a bossing na vysoké škole. V roce 2015 byl spoluzakladatelem Antimobbingového klubu (AMC) Praha.


Read more