Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

30.4. Den lepších vztahů v práci

Cílem kampaně je pochopení, jak důležité jsou dobré pracovní vztahy. A jak patologické jsou ty špatné…

Prací trávíme mnoho času: v součtu více než s partnerem, dětmi, přáteli. Průměrný Čech za život odpracuje (případně stráví v práci) více jak 83.000 hodin. To je skoro 10 let čistého času! A 35 let, kdy je práce součást Vašeho života. V zaměstnání nebo na volné noze… …vždy ale s nějakými lidmi: kolegy, klienty, nadřízenými, podřízenými.  

Práce může naplňovat, můžete Vás bavit (to mluvíme o štěstí), můžete jí mít rádi. Při výběru práce máme většinou možnost volby. S výběrem kolegů nebo klientů už jsou naše možnosti omezené. A přitom právě na vztazích s nimi záleží, jestli Vás čas v práci bude těšit nebo mořit. Kolik z těch 35ti let bude naplněných, aktivních a smysluplných.

Pracovní vztahy jsou klíčové. Ovlivňují osobní život, pracovní výkony, ekonomiku firem a organizací, úroveň společnosti a její vztahovou kulturu. V Nadaci Filantia věříme, že kultivace pracovních vztahů je v zájmu všech.

Podle výzkumu z listopadu 2020 není v ČR v práci spokojeno 48 % zaměstnanců. Proto připomínáme Mezinárodní den pracoviště, vyhlášený OSN jako den zlepšování vztahů na pracovišti, přátelství a osobní rozvoj, který připadá na 30. dubna.

Podpořte s námi Den lepších vztahů v práci. Podpořte pozitivní změny v pracovních vztazích ve firmách, akademické sféře, státní správě, vzdělávacích institucích. Podpořte s námi rozvoj zdravé firemní kultury.

Sdílejte své postoje k pracovním vztahům. Pojďme diskutovat, jak mají vypadat zdravé pracovní vztahy, co bychom mohli zlepšit a proti čemu se důrazně vymezit.

Připojte se ke Dni lepších vztahů v práci a do 30. dubna sdílejte svůj postoj.

Osobní statusy osobností z různých sfér budeme sdílet virálně, prostřednictvím LinkedInu, Facebooku, Instagramu. Sdílejte je s námi. Zapojte se do kampaně i Vy, pošlete nám svůj status, napište nám : info@filantia.cz . Měňte s námi realitu. 

Partneři kampaně:

                         

Hlavní město Praha je partnerem kampaně Stop šikaně, která se vztahuje k mezinárodnímu dni OSN - Den pracoviště jako dnem určeným pro zlepšování vztahů na pracovišti, přátelství a osobní rozvoje - 30.4.