Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 proběhl křest knížky Bossing na jehlách

Bossing na jehlách, O Kobrách, kudlankách a jiné havěti autoři knihy Julie Růžičková a Jiří Devát pokřtili po boku kmotry – operní zpěvačky Moniky Sommerové

Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 proběhl křest knížky Bossing na jehlách, O Kobrách, kudlankách a jiné havěti v práci v kavárně Vnitroblock. Autoři knihy Julie Růžičková a Jiří Devát pokřtili po boku kmotry – operní zpěvačky Moniky Sommerové svoji knižní prvotinu, kterou bojují proti mobbingu a bossingu, tedy šikaně na pracovišti.

Knížku vydalo nakladatelství Došel Karamel. Příběh hrdinky Bizárky založený na autentických zážitcích účastníků Svépomocné skupiny Filantia s humorem a ironií přibližuje problematiku šikany na pracovišti a radí, jak se vypořádat se všemi Kobrami.

Knihu pokřtili autoři společně se členy Správní rady
Foto: Tereza Křenová

Kmotra Monika Sommerová, sólistka muzikálu Fantom opery v hlavní roli Christine Daaé na scéně pražského divadla Goja Music Hall, hostuje například také v Severočeském divadle opery a baletu Ústí nad Labem. Spolupracovala s hudebním tělesem, jako je Karlovarský symfonický orchestr a Pražský filharmonický sbor a sbor Statní opery. „Jsem velmi ráda, že jsem mohla podpořit vydání této knížky a přeji jí hodně spokojených čtenářů. Považuji téma vztahů na pracovišti za velmi důležité a sama z vlastní zkušenosti vím, jak může prostředí, když není vstřícné a přátelské, ale plné řevnivosti a žárlivosti, pracovitého a talentovaného člověka poškodit,“ uvedla Monika Sommerová. Jiří Devát, spoluautor knihy dodal: „Já přeji knížce, aby se hezky prodávala a hezky četla. Z výtěžku prodeje budou podpořeny Svépomocné vztahové skupiny Nadačního Fondu Filantia.“

Operní zpěvačka Monika Sommerová
Foto: Tereza Křenová

Účastníci křtu a příznivci Nadačního fondu Filantia měli možnost si poslechnout zpěv Moniky Sommerové, která zazpívala skladbu Song to the moon. Na místě probíhala i autogramiáda.

Moc si vážíme podpory Moniky, která je vynikající zpěvačka a výjimečná osobnost, a naše téma rozvoje vztahové kultury jí upřímně zajímá. Monila ohromila hosty nejen svým zpěvem, ale celou svou milou a výjimečnou osobností,“ vyjádřila se Julie Růžičková, spoluautorka knížky a spoluzakladatelka Nadačního fondu Filantia.

Knížku je možné objednat v eshopu Filantia zde

Fotogalerie: