Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

“It’s happening - Děje se to"

Mluvte a hýbejte se! Podpořte s námi rozvoj bezpečných vztahů na pracovišti. Jak? Na měsíc duben připadají dva významné mezinárodní dny - 7. dubna a 30. dubna, které připomínají důležitost zdraví a lepších vztahů na pracovišti. Vztahy jsou zdrojem zdraví, našeho rozvoje a spokojeného života. Mluvte a hýbejte se s námi.

!!! Registrace na It's happening je spuštěna zde

Iniciativa MLUV’N’MOVE je základní myšlenkou měsíce dubna, na který připadají dva významné dny - Mezinárodní den zdraví a Mezinárodní den lepších vztahů na pracovišti.

MLUV je výzvou všem obětem šikany, všem svědkům přihlížejícím útrapám svého kolegy, ale také všem statečným manažerům a majitelům firem, kterým záleží na dobrých vztazích na pracovišti, aby začali mluvit. Aby začali komunikovat téma bossingu, mobbingu, staffingu, bullyingu a dalších nežádoucích projevů chování na pracovišti. Aby pečovali nejen o zájmy firmy, ale i o zdraví a bezpečí svých zaměstnanců. Aby netolerovali podobné chování ve svých společnostech a aby mu předcházeli.

MOVE je pak výzvou k pohybu a zároveň rozpohybování. Přiměřený pohyb přispívá k prevenci syndromu vyhoření, zvyšuje výkonnost a zlepšuje náladu. A pokyn k rozpohybování je výzvou všem zkostnatělým a znehybnělým firemním zvyklostem a pravidlům, které už je třeba trochu pozměnit a aktualizovat.

Na podporu celé kampaně MLUV’N’MOVE se bude konat dne 9.4. 2022 od 13-19.00h happaning s názvem “It’s happening - Děje se to,’’ ve fitcentru R5, Růžová 5, Praha 1.

“It’s happening - Děje se to,” je setkání přátel dobrých a bezpečných vztahů na pracovišti spojené s pohybem, v tomto případě spinningem.

K této příležitosti vznikla i unikátní kolekce triček s hlavním motivem #dejeseto a s fotkami z knihy Julie Růžičkové a Jiřího Deváta Bossing na jehlách. Koupí trička podpoříte rozvoj svépomocné vztahové skupiny, která se věnuje nejen psychologické pomoci obětem šikany. Také tím podpoříte rozvoj dalších aktivit Nadačního fondu Filantia, jako např. podcasty s příběhy obětí šikany, vzdělávací materiály, rozvoj projektu Bezpečné vztahy na pracovišti a další.

Pokud vám záleží na rozvoji bezpečných vztahů na pracovišti a osudy obětí vám nejsou lhostejné, podpořte nadaci jakýmkoliv způsobem buďto jednorázově:

  • Zaregistrujte se k účasti na happeningu dne 9.4. 2022 od 13-19:00h (registrace bude zahájena 1. března)
  • Kupte si tričko #dejeseto nebo knihu Bossing na jehlách 
  • Přispějte libovolnou částkou na účet 26810300/5500 se zprávou pro příjemce MLUVNMOVE nebo DEJESETO nebo jakékoliv slovo podpory

Nebo se staňte našimi partnery a ukažte, že je společenská odpovědnost i vaší prioritou. O více informací k partnerství si napište na: NikolDanosova@filantia.cz nebo DominikaDanosova@filantia.cz .       

Podpořit nás můžete i jakkoliv nefinančně nabídkou svých služeb a produktů.

Těšíme se na setkání s vámi a děkujeme, že s námi pomáháte budovat kulturu respektu a rozvíjet pracoviště s bezpečnými vztahy.

Vaše Filantia

 

Co by Vás ještě mohlo zajímat?  

  • Ano, všichni ve Filantii rádi sportujeme, pohyb nám pomáhal a pomáhá odbourávat stres a v neposlední řadě při kolektivním sportu podporuje mezilidské vztahy. Proto pořádáme také sportovní událost, nazvanou “It's Happening - Děje se to”. Uskuteční se 9. dubna od 13:00 hodin, ve fitness centru R5, Růžová 5 na Praze 1. Součástí bude také jízda na spinningovém kole, ale přijít se za námi podívat může kdokoliv. Je to příležitost se setkat, mluvit o tématu, zasmát se a pro zájemce i zasportovat si. Vstup na It's happening je zpoplatněný a výtěžek této sbírky podpoří projekty Filantie.

  • K této příležitosti vznikla i unikátní kolekce triček s hlavním motivem #dejeseto a s fotkami z knihy Bossing na jehlách. Koupí trička lidé podpoří rozvoj svépomocné vztahové skupiny, která se věnuje nejen psychologické pomoci obětem šikany. Také tím podpoří rozvoj dalších aktivit Nadačního fondu Filantia, jako např. podcasty s příběhy obětí šikany, vzdělávací materiály, rozvoj projektu Bezpečné vztahy na pracovišti a další.

  • Apelujeme na celou veřejnost, pracovní týmy, kolektivy, sportovní kluby, i jednotlivce, aby se v měsíci dubnu rozpohybovali, sdíleli svoje fotografie, ideálně v našich tričkách, při pohybu s hastagem #dejeseto a #mluvnmove. "Šikana je vážné téma. Cílená šikana poškozuje jednotlivce nejen na zdraví, ale i ekonomicky, a je-li dlouhodobá, může přivodit vážná traumata. Jde o závažné téma, které akcentujeme prostřednictvím kampaně MLUV‘N‘MOVE, abychom upozornili na to, jak důležité je pečovat o svou psychickou i fyzickou kondici, která pak pomáhá odolávat stresu. Přejeme si, aby lidi kampaň bavila, a vyzýváme je: uzavřeme společně zimní lenošení a otevřeme aktivní jaro a plavkovou sezonu," vysvětluje Julie Růžičková.

Fitness Centrum Růžová 5, Praha 1, kontaktní údaje zde

Julie Růžičková, Annabelle Diamantino

        

Julie Růžičková, Jiří Devát