Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

Filantia tvoří prostor, kam se může každý obrátit o radu a pomoc a kde i Vy můžete pomáhat druhým. Učíme se každodenní praxí, konzultujeme s odborníky z různých sfér, ale především se učíme od Vás, kteří s námi sdílíte Vaše příběhy

Rádi bychom Vás přizvali ke spolupráci na projektu Čas otevřít oči - staňte se ambasadory, i vy se můžete zapojit a pomoci sobě i druhým

Přejeme Vám upřímně úspěšný rok, naplněný zdravím, dobrými vztahy a energií. 

Těší nás reakce a podpora a důvěra, kterou nám lidé projevují. Když jsme založili Filantii, mnozí se na nás dívali posměšně, někdo s očekáváním, co se z toho vyvine, někdo se zvědavostí, jestli to utáhneme energicky, motivačně, obsahově, i finančně. Ano, náš nadační fond je činný díky dobrovolnosti a velikému zájmu nadšenců, kteří sdílí stejné nebo velmi podobné hodnoty. 

Chceme a potřebujeme rozvíjet naše aktivity, svépomocné skupiny, o které je veliký zájem, chceme rozvíjet službu poradny, a proto si potřebujeme na svůj provoz vydělávat. Nechceme natahovat ruku,  a nechceme být marketingovým produktem. Proto investujeme naše úsilí do rozvoje vzdělávací akademie LiveTHEday, protože vzdělávání, popularizace tématu, vysvětlování a sdílení naší praxe a znalosti je tím klíčem k dosažení pozitivních změn. Už nyní si můžete poptat přednášku, seminář nebo školení, na témata, která adresují vztahovou kulturu. 

My, ve Filantii, jsme lidé, kteří máme osobní zkušenosti a víme, jak těžká až devastující situace to může být, pokud jste se stali obětí šikany. Ve většině případů není kam se obrátit a získat účinnou pomoc. Filantia tvoří prostor, kam se může každý obrátit o radu a pomoc a kde i Vy můžete pomáhat druhým. Učíme se každodenní praxí, konzultujeme s odborníky z různých sfér, ale především se učíme od Vás, kteří s námi sdílíte Vaše příběhy. 

A je toho víc.

Rádi bychom Vás přizvali ke spolupráci na projektu Čas otevřít oči, jenž reaguje na situaci, kdy z výzkumů i praxe víme, že každý třetí zaměstnanec v ČR má zkušenost - ať již přímou či v roli svědka - s psychickým násilím na pracovišti. Přesto HR pracovníci a ostatní zodpovědní pracovníci na pracovišti nemají dostatečnou odbornou podporu v tom, jak tyto patologické vztahy včas identifikovat a jak vhodně postupovat. Rádi bychom společně s Vámi tuto situaci změnili.

Chceme pracovat na vytvoření a prosazení takových preventivních postupů v pracovním prostředí, které by měly pomoci chránit zaměstnance před psychickým násilím na pracovišti, které má za následek komplexní poškození jednotlivce (např. psychické, intelektuální, emotivní či  co se týče pracovní výkonnosti) a ve svém důsledku i  poškození celé firmy (ekonomické, morální). Vlivem přehlížené, dlouhodobě zanedbané vztahové kultury v pracovním kontextu dochází v mnoha soukromých firmách, korporátních společnostech, ve finančním sektoru (bankovnictví, pojišťovnictví), ve státní správě anebo v akademické sféře k ekonomickým ztrátám, k odchodům zaměstnanců, k poškození dobrého jména organizace. Prokazatelně mají patologické vztahy na pracovišti za následek často i poškození zdraví jednotlivců a poškození zdravého vývoje rodin. Cílem projektu Čas otevřít oči je nejen vysvětlovat téma vztahové kultury a její důležitosti, ale také otevřít diskusi a najít dlouhodobé řešení.

Staňte se ambasadory, i vy se můžete zapojit a pomoci sobě i druhým. Můžete sdílet s námi své příběhy, které mohou druhým otevřít oči. Můžete sdílet naše sdělení na facebooku, LinkedInu, i na instagramu. Můžete o nás povídat a upozorňovat na to, čím se zabýváme. Můžete se stát expertním dobrovolníkem, můžete se zapojit v řadě dalších činností. Napište nám, budeme rádi, info@filantia.cz

Srdečně, Vaše Filantia

 

Autorky sloganu a fotografie: Ivana Polednová a Zuzana Klierová, Bison & Rose