Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

Filantia slaví první výročí

Oslavili jsme první rok naší existence. Je to příležitost zrekapitulovat si, co se nám povedlo, jestli jsme neztratili směr, v čem jsme možná byli naivní a v čem jsme naopak udeřili hřebík na hlavičku. Především to je příležitost potvrdit si, že věříme tomu, co děláme a že jsme spolu rádi.

Uteklo to opravdu rychle. Jeden celý rok existuje Nadační fond Filantia. Nebylo dne, abychom nepracovali ve prospěch našeho cíle - pomoci: jednotlivcům, aby pracovali v prostředí zdravé vztahové kultury a mohli rozvíjet a naplňovat svůj potenciál a pomoci organizacím s nastavením zdravé vztahové kultury. 

Máme bezvadnou správní radu, skvělého koordinátora Marcela Martina a vynikající expertní spolupracovníky a odborníky. Bez jejich energie, zájmu o věc, dobré vůle a nadšení bychom dnes třeba neslavili. Je to o vztazích a my vztahy budujeme. S jednotlivci, s organizacemi, s médii a s veřejností. Navázali jsme mnoho přátelství, mnoho pracovních spoluprací a velmi si toho vážíme. 

Děkujeme paní radní Johnové, zastupitelce magistrátu HMP za udělení osobní záštity projektu Svépomocné vztahové skupiny. Byl to první projekt, na který jsme se zaměřili jako první a vybudovali ho s cílem pomáhat obětem šikany na pracovišti. Vážíme si důvěry, kterou nám projevují členové Svépomocné vztahové skupiny Filantia a jsme rádi, že jim pomáháme nalézt opět důvěru v sebe sama a že jim dovedeme poskytovat radu, podporu, pochopení a prostor pro sdílení. 

Děkujeme:

  • mediální agentuře Bison&Rose za služby, které nám poskytuje pro bono v oblasti PR a medializace
  • Mnoho světů v Jilemnici za uspořádání veřejného vystoupení 
  • ČT, rádiu ZET a rádiu Bonton, Deníku, Retail Infu, Economii za pomoc se sdílením našich sdělení
  • a mnoha dalším lidem i organizacím!

Máme cíl, hodně energie, vždyť jsme mlaďounký a máme se na co těšit. Na zahájení činnosti vzdělávací akademie LiveTheDay a na rozvoj vzdělávacích aktivit, na rozvoj Svépomocných vztahových skupin, na kampaň #casotevritoci, na realizaci největšího průzkumu ve spolupráci s Institutem H21, zaměřeného na vztahovou kulturu ve firmách, na knihu, kterou nám vydají dámy Míša a Adéla z vydavatelství Došel Karamel, z jejíhož prodeje budou financovány další projekty Filantie. A těšíme se především na to, že bude přibývat více pohody v životech nás všech. V práci trávíme mnoho času a neměly by nám vztahy v práci, šikana, vědomá či nevědomá, způsobovat jakékoliv formy psychických traumat. Trauma nám může poškodit i zdraví a za to žádná práce nestojí.

Vážíme si všech firem, které se o zdravou vztahovou kulturu zajímají a které aktivně věnují pozornost tomu, aby vztahy na pracovišti byly dobré. Jak říká náš kolega Mirek Škoda, když nejsou vztahy na pracovišti dobré, řeší se vztahy a nikoli práce. Špatné vztahy vyčerpávají, jednotlivce, ale i celé týmy a organizace.