Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia znamená společenství s idylickými mezilidskými vztahy (jak vznikl název Filantia? slovo filantropie, které nejen charakterizuje naši činnost, ale v původním řeckém významu také vyjadřuje lásku k člověku. K filantropii se připojila bájná země Arkadia, prostá všech intrik)

1.díl - Kdy si řadový manažer začne připadat jako stylizovaný bůh

vztahová kultura ve firmách - historie mobbingu
Jednu třetinu života strávíme prací, je to významná součást našeho života. Co se děje a jaké jsou příčiny toho, že se z práce stane utrpení a kolegové nebo nadřízený se stane vaší noční můrou?

První díl série vzdělávacích videí věnujících se vztahům a problémům na pracovišti vás provede základními typy vztahových problémů. Rozhovor s psychologem a dokumentaristou Pavlem Beňou rozebírá klíčové pojmy a role ve vztahových strukturách na pracovišti. Role manažera jakéhokoliv podniku má svá specifika, ale hlavním atributem je především důraz na vedoucí schopnosti. Kdy si řadový manažer začne připadat jako stylizovaný bůh a jak to ovlivňuje jeho podřízené? Proč takový člověk ztrácí kontakt s realitou a obklopuje se jen svými fanoušky? V půlhodinovém rozhovoru se dozvíte více o jednotlivých typech psychosociálních problémů, se kterými se na pracovištích setkáváme.

Antimobbing- nenásilí ve vztazích. Tato audio série je počinem nadačního fondu Filantia, který toto téma považuje za dlouho přehlížené. Začínáme prostou osvětou, tj. popsáním možných škodlivých jevů na pracovišti a ilustrováním konkrétních životních příběhů. Věříme, že vyvolají diskusi, která nám umožní posunout se dál ke kořenům takového jednání. Sérii rozhovorů moderuje Jiří Devát, předseda správní rady. Jiří Devát během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice v Microsoftu, Cisco Systems a Czech Airlines. Díky tomu se stal uznávaným lídrem pro rozvoj obchodních strategií nadnárodních společností.

PhDr. Pavel Beňo vystudoval jednooborovou psychologii na FF UK a režii dokumentární tvorby na pražské FAMU. Je zakladatelem občanského sdružení Práce a vztahy, kde již v roce 1999 vznikla první česká poradna pro zaměstnance, kteří se stali terčem mobbingu a bossingu. Vyučuje předmět Mobbing a bossing na vysoké škole. V roce 2015 byl spoluzakladatelem Antimobbingového klubu (AMC) Praha.