Usilujeme o zdravé mezilidské vztahy na pracovišti. Filantia = filantropie ( láska k člověku) + Arkadia ( bájná země prostá všech intrik)

Předprodej zahájen :-)

Buďte šik a nebuďte labuť. #dějeseto #mluvotom #mluvnmove

Na podporu kampaně MLUV'N'MOVE vznikla kolekce triček, která čerpá motivy z knížky Julie Růžičkové, Bossing na jehlách

Trička jsou v prodeji v eshopu Fiantie, velmi šik a kvalitní a pohodlná a výjimečná. 

Kolekce čerpá motivy obrázků z knížky, jejichž autorkou je Julie Růžičková. Máme připraveno mnoho dalších motivů, první motiv si můžete objednat již nyní. Tričko je k dispozici v našem e-shopu. Můžeme vám jej zaslat, nebo si jej můžete vyzvednut osobně na společensko sportovní události It's happening. Moc rádi se osobně s vámi setkáme. 

Výzvou MLUV‘N‘MOVE navazujeme na naši aktivitu z dubna loňského roku, kdy nás podpořila spousta osobností z různých sfér, kteří si uvědomovali důležitost zdravých vztahů na pracovišti. Letos ale chceme oslovit celou veřejnost a v daleko větší míře vysvětlit, jak důležitá je vztahová kultura na pracovišti. Doufáme, že založíme tradici pro všechny, kteří v naši myšlenku věří,“ říká Julie Růžičková

MLUV‘N‘MOVE bude v měsíci dubnu propojovat dva mezinárodní dny, a to Mezinárodní den zdraví (7.4.) a Mezinárodní den lepších vztahů na pracovišti (30.4.): „Šikana je vážné téma. Cílená šikana poškozuje jednotlivce nejen na zdraví, ale i ekonomicky, a je-li dlouhodobá, může přivodit vážná traumata. Jde o závažné téma, které akcentujeme prostřednictvím kampaně MLUV‘N‘MOVE, abychom upozornili na to, jak důležité je pečovat o svou psychickou i fyzickou kondici, která pak pomáhá odolávat stresu. Přejeme si, aby lidi kampaň bavila, a vyzýváme je: uzavřeme společně zimní lenošení a otevřeme aktivní jaro,“ říká Julie Růžičková, spoluzakladatelka Nadačního fondu Filantia. 

MLUV v názvu kampaně vyzývá všechny, kteří šikanu na pracovišti zažívají, zažili nebo jsou jejími svědky, aby se nebáli ozvat. Aby začali o této problematice veřejně mluvit a aby se šikaně také aktivně bránili! Protože nikdo nemá právo usilovat o vaše psychické zdraví. Ani váš šéf nebo „oblíbenější“ kolega!

MOVE potom vyzývá všechny lidi, aby svou mysl očistili od nánosů nejen pracovního stresu začleněním pohybu do každodenního života. Pohyb je základem psychohygieny a je jedno, jestli jdete jen na procházku nebo profesionálně vzpíráte. Pět minut jakékoliv každodenní aktivity je VŽDYCKY lepší, než nula minut 😊